Úvodní stránka » Po přijetí

Vážení příbuzní,

pokud chcete získat hned na začátku informace týkající se organizačních záležitostí ohledně hospitalizace Vašeho blízkého, navštivte v co nejkratší době sociální pracovnici.

Schůzku si zajistěte po telefonické dohodě na tel. +420 602 459 545 nebo e-mailem: info@nemocnice-bubenec.cz.

Pomůžeme Vám :

• získat veškeré informace týkající se hospitalizace včetně kontaktu na ošetřujícího lékaře
  • pomůžeme Vám s přeposíláním důchodu za Vaším příbuzným
  • pomůžeme Vám v řešení budoucí sociální situace Vašeho příbuzného v domácím prostředí
  • pomůžeme Vám, pokud není možný návrat do domácího prostředí, s umístěním Vašeho příbuzného v sociálním zařízení
  • poradíme Vám s příspěvkem na péči a ostatními příspěvky státní sociální pomoci.
  • poradíme Vám ve spolupráci s ergoterapeutem, jak zajistit domácí prostředí, aby vyhovovalo po propuštění pacienta do domácí péče
  • pomůžeme Vám ve spolupráci s ergoterapeutem, s výběrem vhodných kompenzačních pomůcek
  • je-li zajištěno propuštění do domácího prostředí zajistíme, pokud je to indikováno lékařem, agenturu domácí péče na 14 dní (potom přebírá praktický lékař)
  • v případě, že se jedná o pacienta bez domova, zajišťujeme hmotnou nouzi, spolupracujeme s kurátory
  • spolupracujeme s městskými úřady u problémových propuštění do domácího prostředí tak, aby bylo bezpečné a byla zajištěna veškerá péče o propuštěného pacienta
  • pomáháme zprostředkovat spirituální služby
  • a další...

Více infomací najdete v DOKUMENTECH KE STAŽENÍ: Pobytový řád, Informace pro pacienty a příbuzné, Práva a povinnosti pacientů.

Zvýrazněné položky jsou povinné.

1. léčba (Miloslav Průcha, 25. 9. 2020 14:22:28) Odpovědět

Dobrý den,
    moje maminka paní Milena Průchová je umístěna na odd. následné péče. Vzhledem k tomu, že ji teď nemohu navštívit a zeptat se na další péči, rád bych věděl, v jakém je nyní zdravotním stavu. Dále bych rád věděl, zda ještě potřebuje cévku a zda by nemohla zkoušet s dopomocí a svými francouzskými holemi trochu chodit. Tyto hole jsem u její postele neviděl, doufám, že je přivezli z Nem. Pod Petřínem spolu s mamkou.
    Děkuji za odpověď a doufám, že se vašim pacientům i zaměstnancům virus vyhne.
    Miloslav Průcha

2. rehabilitační péče (Marie Borsiková, 17. 9. 2020 22:23:03) Odpovědět

Paní Kabeláčová, zítra, t.j. v pátek 18.9., má být můj manžel, Josef Borsik, převezen z ÚVN na rehabilitaci
    do vaší nemocnice. Se znepokojením jsem si přečetla ve vašich Aktualitách, že nepovolujete návštěvy, pouze venku s rouškami. V ÚVN jsem manžela navštěvovala denně. V novém prostředí je dezorientovaný, bude si myslet, že jsem ho opustila. Protože po operaci nezvládá samostatně delší chůzi, pouze s vysokým chodítkem, potřebuji s vámi intenzivně spolupracovat a nějak tuto situaci řešit, nejlépe osobně, zítra. Můžu Vám zavolat?
    Nebo zavolejte Vy mně, 723174638. Případně napište na mou mailovou adresu. V každém případě přijedu do nemocnice okolo 11. hodiny.
    Ještě to heslo. Má ho navrhnout manžel, ale radši já, je-li to možné: Strom života. Děkuji, Borsiková

Interna Co, spol s r.o.