Úvodní stránka » Aktuality » Nová RHB a ošetřovatelská lůžka

Rádi bychom informovali o změnách, které nastaly v našem zařízení za poslední čtvrtletí tohoto roku.

V rámci jednání se zdravotními pojišťovnami v roce 2012 došlo k dohodě na restrukturalizaci lůžek v našem zařízení s platností od 1.7.2013.

Nicméně od 1.7.2013 je pro pojištěnce VZP možné v našem zařízení poskytovat zdravotní péči v následujících oborech a kapacitách.

Zdravotní lůžka

Ústavní následná péče – Oš. Den  0024 – 40 lůžek

Dlouhodobá ústav. lůž. rehabilitační péče – Oš. Den  0022 – 20 lůžek

Ústavní péče na ošetřovatelském lůžku – Oš. Den  00005– 20 lůžek

Sociální péče

Zvláštní ambulantní péče v ZZ ústavní péče – odbornost 004 – 20 lůžek

Pro pojištěnce ostatních zdravotních pojišťoven jsou k dispozici stále lůžka následné a sociální péče, do doby, než budou uzavřeny smlouvy i pro nové odbornosti.

► RHB Lůžka ◄
Pro podání žádosti o umístění je možné tak jako dosud použít aktualizovaný formulář umístěný na našich internetových stránkách (či viz příloha) http://www.ldn-bubenec.cz/formulare.html

Je zde ale jedna důležitá změna a to ta, že pro umístění na lůžku rehabilitační péče musí mít pacient již toto schváleno revizním lékařem. Teprve poté jsme oprávněni pacienta na tento typ lůžka hospitalizovat. Je tedy nutné míti k žádosti o hospitalizaci také kladné stanovisko revizního lékaře jako přílohu, jinak nejsme oprávněni tuto péči poskytovat.

V současné chvíli probíhá přechodné období, kdy pacienti hospitalizování na lůžkách následné péče postupně uvolňují lůžka pro pacienty z nových odborností.

Také se tento a následující týden finišují úpravy na vybavení tělocvičny a pokojů.
Personální obsazení dle vyhlášky je kompletní (RHB lékař, fyzioterapeuti)

Ostatní podmínky se nemění, jen došlo k změně v ubytovacích kapacitách. Dnes je většina standardních pokojů třílůžkových s TV.

► Sociální lůžka ◄

V pavilonu C, kde jsou sociální lůžka, došlo k odstranění staré sedačky a instalaci plošiny pro přesun imobilních klientů po schodišti, což přispělo ke zvýšení bezpečnosti a pohodlí při zdolávání schodů.

7.12.2017
Návštěva Mikuláše s Andělem