Úvodní stránka » Aktuality » Vysoké chodítko Topro Taurus H

Na doporučení pracovníka našeho rehabilitačního týmu bylo pořízeno toto moderní vysoké chodítko.

Topro Taurus je výborným pomocníkem při nácviku chůze pro svoji snadnou ovladatelnost, nízkou hmotnost a dobrou pohyblivost.

Umožnuje také nácvik změny polohy do stoje a nácvik stability při sedu.

Největší předností chodítka je hydraulický systém, který umožňuje rychlé a pohodlné nastavení výšky loketních opor, což usnadňuje práci jak terapeutovi tak pacientovi. Výškově nastavitelná část nesoucí loketní opěrky je navíc opatřena očíslovanou stupnicí, což dává možnost přesně nastavit výšku pro konkrétního pacienta. Navíc samotné opěrky nesou pro předloktí vodící lištu, což zlepšuje stabilitu pacienta v chodítku.

Další výhodou je samotný tvar rámu, který je ve spodní části konstruován nikokliv paralelne jako u starších typů chodítek, ale divergentně což je důležité např. u pocientů po CMP (cévní mozkové příhodě) kdy dochází k nežadoucímu pohybu ochrnuté končetiny do strany, při nácviku chůze tak nedochází k narážení vnější části nohy do kontrukce chodítka.
Stránky výrobce http://topro.co.uk/

7.12.2017